Aydın Yavaş

Aydın Yavaş 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden mezun oldu. Tiflis'de Georgia Medea Paniashvili Müzik Akademisi'nde 2000 yılında Prof. M.Chumburidze denetiminde piyano alanında pedegoji ve solistlik yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2000 yılı itibariyle dünyanın en büyük pan flüt sanatçısı Gheorge Zamfir'in Master Class öğrencileri arasında yer aldı. 2004 yılı itibariyle Gheorge Zamfir ile "Tango" albümü projesini başlattı.

1990 yılından bu yana Bulgaristan, İtalya, Fransa, İsviçre, Romanya, Moldovya, Gürcistan’ da etnik festivallere akordeonla katıldı. 2001 yılında beş Balkan ülkenin müzisyenlerinden oluşan (Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, Yugoslavya, Türkiye) 9 kişilik “Balkan Akordeon Orkestrası’nı” kurdu. İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Denizli, Antalya, Bulgaristan’ da çeşitli konser salonlarında konserler verdi. 2003 – 2012 arası Uluslararası Afyon Festivallerinde farklı müzik konseptlerinde pek çok konserler verdi. Tiflis ve Batum’ da da konserler veren sanatçıya Gürcistan’ da ki kompozitörler tarafından “Virtüöz Sanatçı” unvanı verildi.
Aydın Yavaş Evrensel Müzik Merkezi; 1990 yılından bu yana  hizmet vermektedir.  50 yıldır dünyanın 40 ülkesinde başarıyla uygulanan, geçerliliği kanıtlanmış bu eğitim sistemi sayesinde her çocuğun doğuştan getirdiği yetenekler verilen özel eğitim sayesinde, çocukların çok iyi birer  müzisyen olarak yetişmelerini sağlamaktadır.
Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünde ilk kez akordeonun branş dersi olarak kabul edilmesinde etken olan Aydın Yavaş ; 2000 – 2006 yılları arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümünde akordeon eğitim elemanı olarak görev yaptı. 2012 kış ve yaz dönemlerinde Gheorge Zamfir ile birlikte konserler verdi. Halen Gheorge Zamfir ile birlikte konser, albüm, eğitim ve diğer müzikal projeler ilgili çalışmalarını devam ettirmektedir.